Home » Voor professionals
Trainingen voor professionals
In de 3 uur durende online trainingen van Contact in Beeld staat het belang van verbinding maken met baby’s en jonge kinderen centraal. Daarnaast wordt er gekeken naar de betekenis van lichaamstaal, specifiek gedrag en hoe je kunt omgaan met emoties van kinderen in een (para-) medische setting. Contact in Beeld belicht het perspectief van deze doelgroep aan de hand van allerlei verschillende videobeelden uit de praktijk.
“De videobeeld hebben mij geholpen vanuit het perspectief van het kind te kijken!”
Videofragmenten worden tijdens de training beeld voor beeld met elkaar bekeken. Door in te zoomen op de signalen en te kijken naar de geslaagde (en minder geslaagde) effecten van de manier waarop wordt gecommuniceerd en afgestemd, krijg je veel inzicht in de behoeften van een kind. Met behulp van ‘De 4 bouwstenen van positief contact’ wordt helder hoe je ook zelf tegemoet kunt komen aan de behoeften van het kind die jij begeleiding en/of zorg biedt.
Door sensitief en responsief te reageren draag je bij aan een voorspoedige ontwikkeling van een baby. Vooral tijdens medische handelingen kun je hét verschil maken tussen distress of emotie-regulatie.
Traumasensitief werken met jonge kinderen
Wanneer een kind angstig, boos of verdrietig wordt, is een positieve en effectieve communicatie belangrijk om hem/haar te helpen emoties te reguleren in een medische setting .
Zorgen, frustratie en machteloosheid voeren de boventoon bij ouders van een moeilijke eter. Beelden helpen om meer zicht te krijgen op het kind en daarmee steun aan de ouder te kunnen bieden.
Babyvriendelijk medisch handelen
Invasieve medische handelingen gaan altijd gepaard met discomfort bij de baby. Beeldanalyses helpen om zicht te krijgen hoe je optimale begeleiding kunt bieden.
Incompany
Op aanvraag verzorgt Contact in Beeld alle bovenstaande trainingen ook als online- of incompany training voor jouw organisatie. Wil je meer vrijblijvende informatie dan kun je direct contact opnemen met Jessica Boerema via de mail of neem telefonisch contact op via het nummer 0621425050.